Būsto paskolų rinka

Lietuvos būsto paskolų rinką stipriai apkarpė 2009 - 2012 metų finansinė krizė. Net komercinių bankų atstovai neneigė, kad kol rinka vėl pakils iki būtojo piki, prireiks ne vienų metų. Šiuo metu pasaulinei ekonomikai itin sparčiai augant, atsigauna ir Lietuvos namų ūkiai, bei vėl įsibėgėja būsto paskolų rinka. Tiesa sakant bėgėjasi ji itin sparčiai, todėl Lietuvos Bankui net teko įvesti papildomus ribojimus, kad nebūtų perkaitimo ir nepradėtų pūstis naujas nekilnojamojo turto burbulas.

 Per paskutinius dvylika mėnesių skolinimasis išaugo itin sparčiai. Manoma, kad dėl ekonomikos augimo būsto paskolų kiekvienais metais bus suteikiama vis daugiau. Panašu, kad rinka nereaguoja net į rekordinius emigracijos mastus ir toliau drastiškai auga. Specialistai tai aiškina ne tik gerėjančia namų ūkių situacija bet ir noru turėti antrą būstą poilsiui ar įdarbinti laisvus pinigus. Nupirkus butą ar namą iš nuomos galima pasidengti visą mėnesinę įmoką už būsto paskolą. Tai, kad dažnai perkamas ne pirmas būstas rodo ir tas faktas, kad šiu metu dauguma besikreipiančiu dėl paskolos žmonių yra vyresni nei dvidešimt penkių metų. Iki krizės daugumos besiskolinančiu amžius buvo mažesnis nei 24 metai.

Ko tikėtis ateityje?

Tiek privačių bendrovių, tiek prižiūrinčių institucijų specialistai tvirtina, kad šiuo metu tikrai nėra pastebimas rinkos perkaitimas. Todėl galima tikėtis, kad augs naujo būsto poreikis, o kartu su juo didės ir būsto paskolų portfelis. Šiuo metu didžiausią būsto paskolų portfelį valdo du didieji komerciniai bankai. Kai kurie ekspertai mano, kad rinkoje tikrai yra vietos naujiems žaidėjams ir galbūt ateityje pamatysime ne tik bankus siūlančius būsto kreditus, bet ir specializuotas hipotekos kreditų įmones.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME